فروش توری فایبر گلاس

توری فایبر گلاس چیست؟

توری فایبر گلاس شبکه ای بافته‌ شده از الیاف شیشه است که برای افزایش استحکام سنگ های ساختمانی و تزیینی اسافاده میشود. همچنین در صنایع مختلفی مثل ساختمان، کشتی سازی، عایق کاری کاربرد دارد. منعطف بودن و طول عمر بالا نسبت به توری فلزی از ویژگی های این توری است. توری فایبرگلاس به دلیل اینکه به صورت مش و روزنه است به آن نیز مش فایبرگلاس میگویند.

کاربرد توری فایبرگلاس

کاربرد توری فایبرگلاس متنوع است و در صنایع مختلف اعم از:

 • صنعت ساختمان و ساختمان سازی
  پتروشیمی
 • آببندی و عایقکاری کف و دیواره استخر و پشت بام
 • کشتی سازی
 • ساختمان سازی و بخصوص برای سنگ های تزیینی و ساختمانی مثل سنگ نما، کاشی و سرامیک
 • پشت سنگ هایی مثل سنگ گرانیت، مرمر
 • گچکاری
 • سیمانکاری
 • صنعت اتومبیل

از مش فایبرگلاس برای سطوح بتنی و سیمانی استخرها و مخازن و بالکن ها به منظور آب بندی استفاده میشود. همچنین برای ایجاد سطحی یکنواخت بدون ترک و یک پارچه (مانند یک دیگ دوجداره) از این توری استفاده میشود.

توری فایبر گلاس برای سطوح گچی به منظور جلوگیری از ترک خوردن و یا در قسمت هایی که درز برای ایجاد سطحی یکنواخت کاربرد دارد.

یکی دیگر از کابردهای آن به عنوان توری پشت سنگ شناخته میشود که برای مسلح و یک پارچه نمودن سنگ ها که به مرور زمان دچار ترک خوردگی و جداشدگی نشوند، است.

از توری فایبرگلاس برای ترمیم ترک ها و درزهای بتن و سیمان و یا ایزوگام، آسفالت و … استفاده میشود. در رزین های کف مانند اپوکسی و پلی یورتان بخصوص در محل درزهای کف ( محل کاترزنی شده در بتن لیسه ای و یا درزهای سرامیک و موزاییک و … ) کاربرد دارد.

ویژگی توری فایبرگلاس

 1. عدم جذب رطوبت
 2. انعطاف پذیری بالا
 3. جایگزین توری فلزی
 4. دچار پوسیدگی نمی شود
 5. دارای ابعاد و گرماژهای مختلف
 6. طول عمر بالاتر نسبت به توری فلزی
 7. وزن توری فایبر گلاس سبک، حمل و نقل آن آسان و نصب آسان
 8. دارای چشمه و روزنه هایی با فواصل مختلف متناسب با هر سازه
 9. مناسب برای انواع مصالح ساختمانی مثل سنگ، کاشی و سرامیک
 10. عوامل تاثیرگذار بر کیفیت توری فایبر گلاس
 11. غیر قابل اشتعال
 12. با کاردک کشیدن جمع نشود
 13. تاریخ مصرف توری فایبر گلاس
 14. زمان کوتاه از سنگ جدا نشود
 15. تار و پود پرس شده و منعطف
 16. پیوستگی تار و پود توری فایبرگلاس
 17. نصب روی سطح سنگ بدون چین و چروک
 18. عدم جداشدن به راحتی از چسب
 19. مخصوص سنگ

توری فایبرگلاس آببندی (توری فایبرگلاس عایق رطوبتی) چیست؟

برای تقویت سازه های در معرض رطوبت که همیشه هزینه های بازسازی زیادی به همراه دارد، استفاده از توری فایبر گلاس بسیار تاثیرگذار و کاربردی است. این توری ها به دلیل خاصیت عدم جذب رطوبت و پوسیدگی و بالا بودن طول عمر به عنوان عایقی مناسب برای سازه هایی مثل کف و دیواره های استخرها و پشت بام ها که همیشه در معرض رطوبت هستند بسیار کاربردی است.

البته با پیشرفت تکنولوژی، سازه های متنوع دیگری مثل توری فایبر گلاس برای عایقکاری استخرکارها استفاده میشود اما بهترین ان ها، توری فایبرگلاس آببندی است. توری فایبرگلاس آببندی یا به عبارتی توری فایبر گلاس عایق رطوبتی، مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارند و به راحتی دچار پوسیده نمیشوند و مشکلی ایجاد نمیکنند. اما برای افزایش مقاومت این توری ها از رزین اپوکسی موقع نصب استفاده میشود تا آب بندی بهتر صورت گیرد.
توری های فایبرگلاس آب بندی سبک وزن است و قیمت مناسبی نسبت به محصولات مورد استفاده در عایقکاری دارد.که دارند، می توانند برای انواع سازه ها از جمله استخرها، دیوارهای در معرض رطوبت و … مورد استفاده قرار گیرند. از مزایای این توری ها که مربوط به امنیت سازه های مرطوب است، خاصیت عایق الکتریکی منحصر به فرد آن است. این توری ها از ورود جریان الکتریکی به سازه های مرطوب و برق گرفتگی جلوگیری میکنند.

توری پشت سنگ چیست و چه کاربردهایی دارد؟

یکی از کاربردهای توری فایبرگلاس، تقویت سنگ های ساختمانی بخصوص سنگ نمای داخل و خارج ساختمان است. این توریها با نصب به پشت سنگ با استفاده از رزین اپوکسی مقاومت سنگ را هنگام کار در نمای خارجی و داخلی ساختمان ها افزایش میدهد. همچنین طول عمر سنگ ها را بالا میبرد.

در نمای ساختمان ها بعضی از سنگ ها تحت فشار سنگ های دیگر قرار میگیرند که با توری پشت سنگ این فشار و تنش کنترل میشود درنتیجه از شکسته شدن جلوگیری میکند. در کارخانه های فراوری سنگ و سنگبری ها از این توری برای سنگ اسلب گرانیت به دلیل اینکه امکان ترک خوردن و شکست بالایی دارند استفاده میشود تا استحکام و مقاومت این اسلب ها افزایش یابد. توری پشت سنگ برای سنگ هایی شیار و شکاف دارند نیز استفاده میشود از ترک خرودن بیشتر جلوگیری میکند. در صنعت توری پشت سنگ به توری اپوکسی نیز شهرت دارد. این نامگذاری به دلیل استفاده از اپوکسی جهت چسباندن توری به پشت سنگ است.

والپست توری فایبرگلاس چیست؟

باتوجه به قوانین ساختمانسازی اجرای والپست ها را در ساختمان ها، از تخریب دیوارهای یک سازه و ساختمان در هنگام وقوع زلزله جلوگیری میکند. اجرای وال پست ها باعث میشود که طول آزاد دیوارها افزایش پیدا کند، درنتیجه دیوار مقاوم میشود. والپست توری فایبرگلاس، یکی از کاربردهای مفید توری فایبرگلاس است که برای بالا بردن استحکام ساختمان ها در هنگام وقوع زلزله استفاده می شود. به وال پشت توری فایبرگلاس، وال مش نیز گفته میشود.

خرید توری فایبر گلاس

توری فایبر گلاس با برندهای مختلف در بازار عرضه میشود. بنابراین قبل از خرید توری فایبرگلاس حتما باید مشاوره بگیرید تا توری با کیفیت و متناسب با کار خود را خریداری کنید. گروه تولیدی مارامو، عرضه کننده مش فایبرگلاس مارامو و دیگر محصولات آن است.

بسته بندی

توری فایبرگلاس دارای ابعاد و چشمه های مختلفی مثب 3*3، 4*4، 5*5 ، 8*8 و 10*10 میلیمتر مربع و با وزن های متنوعی مانند 110، 125، 145 و 200 گرم تولید می‌شود. جهت سفارش و خرید توری فایبر گلاس میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

یکی از مزایای مارامو ارائه انواع این توری مثل توری پشت سنگ، توری سنگ بری، توری اسلب، توری تایل، توری وکیوم، توری بقچه کردن و توری سنگ کوپ است.

توری فایبر گلاس ترک گیر چیست؟

ترک هایی که روی سطوح بتن و فضاهای مختلف دیگر می توانند مشکلات زیادی ایجاد کنند. معمولا ترک ها در اثر زلزله و ارتعاشات ایجاد میشوند. توری فایبر گلاس ترک گیر باتوجه به ساختار خاص و مشخصات فیزیکی می تواند برای رفع ترک ها استفاده شود. توری فایبر گلاس ترک گیر مزایایی مثل مقاومت بالا در برابر محیط های قلیایی، شرایط جوی، رطوبت، کاهش یا افزایش شدید دما دارد. درنتیجه، می تواند جهت جلوگیری از ترک های بیشتر در سزه ها استفاده شود.

فروش توری فایبرگلاس در تهران

همانطور که اشاره شد شرکتهای متعددی توری فایبرگلاس در تهران یا شهرهای مختلف کشور میفروشند. فروشگاه اینترنتی مارامو نیز در زمینه فروش توری فایبر گلاس در تهران و همچنین دیگر شهرها فعالیت میکند و مشتریان بسیاری در اقصی نقاط کشور دارد. بنابراین میتوانید با خیال راحت اقدام به خرید توری فایبرگلاس کنید و یا از تجارب مشاوران ما بهره مند شوید.

نحوه نصب توری فایبر گلاس

ایبتدا سطح کار تمیز و عاری از هرگونه آلودگی شود. برای این منظور عواملی مثل لکه های روغن، مواد ارگانیک و گرد و غبار و سطوح ناصف باید توسط ماشین سنگ زنی پاک و تراشیده شود. سپس ملات تقویت کننده آماده شده مثل رزین اپوکسی توسط ماله به طور یکنواخت روی سطح (توجه داشته باشید میزان رزین مصرفی نه خیلی کم که توری نچسبد و نه خیلی زیاد که به راحتی توری جدا شود) پخش شود.

در مرحله بعدی توری فایبرگلاس را بر روی سطح پهن شود و با استفاده از یک ماله فلزی از مرکز به سمت لبه توری آن را صاف کنید. توری که به درستی نصب شده است نباید به راحتی قابل رویت باشد و به طور کامل در ملات جاسازی شود. درنظر داشته باشید که توری فایبرگلاس را به اندازه ای که سطح سنگ را بپوشاند برش دهید و نیازی نیست تمام گوشه های سطح را دربربگیرد.

قیمت توری فایبرگلاس

پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاع از قیمت توری فایبرگلاس با مشاوران ما تماس بگیرید. همچنین میتوانید توری فایبرگلاس مناسب با پروژه خود را دریافت کنید. توری فایبر گلاس مارامو دارای استاندارد اروپا هست و در بسته بندی مناسب با برگه مشخصات مناسب با توری فایبر گلاس عرضه میشود.

قیمت توری فایبر گلاس دلیل نوسان قیمت بازار تغییر میکند بنابراین بهتر است که قبل از سفارش مشاوره بگیرید تا توری مناسب با پروژه خریداری کنید. برای نصب توری فایبر گلاس به پشت سنگ، به رزین اپوکسی نیاز است.

سوالات متداول

توری و مش فایبرگلاس چه کاربردی داره؟

توری و مش فایبرگلاس تقویت کننده برای استفاده در ساخت و ساز ساختمان ایده آل است و عمدتاً برای تقویت بتن، سیمان، کف کشی، رندر، پوشش درزهای دیوار خشک، ترک ها و سوراخ های روی دیوارهای خشک، گچ تخته، گچ کاری و سایر سطوح استفاده می شود.

توری مش فایبرگلاس چه ویژگی هایی داره؟
طول عمربالا، عدم جذب رطوبت، مقاومت بالا در مقابل تنش های فیزیکی و شیمیایی، نسوز بودن
گرماژ توری فایبر گلاس به چه صورتی هست؟
این توری ها گرماژهای متنوعی دارد و از 80 تا 200 گرم باتوجه به ابعاد و چشمه ها متغییر است.
توری فایبرگلاس چه مزیتی نسبت به توری فلزی داره؟
این توری علاوه براینکه سبک هستند و حمل و نقل آسانتری دارند، نصب آن ها نیز ساده و آسان است. منعطف پذیرتر نیز هستند کاربرد گسترده تری دارند.